Wrestling

The Lebanon Wrestling team fell to Zionsville last night 66-12 after limping in with four varsity wrestlers out of the line-up due to illness and injury. Camren Toole and John Stillwell came away with wins for the Varsity team and Jeremy Mullins and Dalton Michael got wins for the JV team.
Good Luck to the Lady Tiger Wrestlers as they compete in Regional competition this evening at Edgewood High School.

Swimming and Diving
Last night the Tigersharks took on conference rival Southmont, and came away with a pair of victories. The girls team won 95 to 88 and the boys team won 96 to 81.

Girls highlights from the meet:
The foursome of Lauren Gascho, Summer Stogsdill, Lucy Gascho and Lily Gascho won the 200 Medley Relay and the foursome of Jillian Brubaker, Skylar Ritchie, Sydney Daisley and Caroline Tilford took 3rd.
Morgan Lawson and Sydney Daisley finished 1st and 3rd.
Lucy Gascho and Cora Dial finished 2nd and 3rd in the 200 IM.
Summer Stogsdill finished 2nd in the 50 Free.
Felicity Franks finished 3rd in diving
Lucy Gascho and Lily Gascho finished 1st and 3rd in the 100 Butterfly.
Lauren Gascho won the 100 Free.
Morgan Lawson finished 2nd in the 500 Free.
The team of Cora Dial, Summer Stogsdill, Lily Gascho, and Morgan Lawson finished 2nd in the 200 Free Relay and the team of Sydney Daisley, Abrianna Murphy, Skylar Ritchie, and Caroline Tilford finished 3rd.
Lauren Gascho and Cora Dial finished 1st and 2nd in the 100 Backstroke.
Summer Stogsdill won the 100 Breaststroke.
The foursome of Morgan Lawson, Lucy Gascho, Cora Dial, and Lauren Gascho won the 400 Free Relay.

Highlights from the boys meet:
The foursome of Grant Braner, Phillip Betts, Alex Whipkey and Mason Stillwell finished 2nd and the foursome of John Gascho, Zane Williams, Caden Rule, and Ryan Shepherd finished 3rd.
Corbin Daisley finished 3rd in the 200 Free.
Zach Perrine and Phillip Betts finished 1st and 2nd in the 200 IM.
Mason Stillwell and Caden Rule finished 2nd and 3rd in the 50 Free.
Riley Newman and Kaden Buress finished 1st and 2nd in diving,
Zach Perrine and Phillip Betts finished 2nd and 3rd in the 100 Butterfly.
Mason Stillwell and Ryan Shepherd finished 1st and 2nd in the 100 Free.
Corbin Daisley and Grant Braner finished 1st and 3rd in the 500 Free.
The team of Phillip Betts, Corbin Daisley, Zach Perrine and Mason Stillwell finished 2nd in the 200 Free Relay and the team of John Gascho, Kyler Strange, Ryan Shepherd and Riley Newman finished 3rd.
John Gascho finished 2nd in the 100 Back.
The quartet of Corbin Daisley, Alex Whipkey, Grant Braner, and Zach Perrine finished 1st in the 400 Free Relay and the quartet of John Gascho, Zane Williams, Kyler Strange, and Caden Rule finished 3rd.

The swim team is next in action on Tuesday against Cathedral then they compete in Conference Prelims and Finals next Thursday and Saturday.